Hallitus 2017 - 2018

Puheenjohtaja Mika Valtonen, dos. oyl.
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11, (PL 52), 20521 TURKU
Email: mika.valtonen@tyks.fi

Pääsihteeri Sanna Hoppu, dos. ayl
TAYS, tehohoidon vastuualue
PL 2000, 33521 Tampere
Email: sanna.hoppu@pshp.fi

Rahastonhoitaja Jaana Minkkinen
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11 (PL 52), 20521 Turku
Puh: 050 – 5355 334, 02 3131950
Email: jaana.minkkinen@tyks.fi

Päätoimittaja Keijo Leivo
TYKS, Teho-osasto 950
Hämeentie 11, (PL 52), 20521 TURKU
Puh: 02 – 313 0980 Gsm: 0400 – 220075
Email: keijo.leivo@tyks.fi

Webmaster Saija Rissanen
KYS, Tehohoidon osasto
PL 100, 70029 KYS
Puh: 050-4918360, 040 - 7179797
Email: saija.rissanen@kuh.fi

 

HUS-piirin edustajat:

Lääkärijäsen Paula Rautiainen (hallitus ja työvaliokunta)
Email: paula.rautiainen@hus.fi
Hoitajajäsen Kaisa Jakobsson (hallitus)
Email: kaisa.jakobsson@hus.fi

TYKS-piirin edustajat:

Lääkärijäsen Juha Grönlund (hallitus)
Email: juha.gronlund@tyks.fi
Hoitajajäsen Anu Laine (hallitus ja työvaliokunta)
Email: anu.laine@tyks.fi

TAYS-piirin edustajat:

Lääkärijäsen Ville Jalkanen (hallitus)
Email: ville.jalkanen@pshp.fi
Hoitajajäsen Pia Karilainen (varapuheenjohtaja, hallitus ja työvaliokunta)
Email: pia.karilainen@pshp.fi

KYS-piirin edustajat:

Lääkärijäsen Maarit Lång (hallitus ja työvaliokunta)
Email: maarit.lang@kuh.fi
Hoitajajäsen Ulla Kesti (hallitus)
Email: ulla.kesti@kuh.fi

OYS-piirin edustajat:

Lääkärijäsen Risto Ahola (hallitus ja työvaliokunta)
Email: risto.ahola@ppshp.fi
Hoitajajäsen Elina Karjula (hallitus)
Email: elina.karjula@ppshp.fi